Zakończył się 20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej

0
82

Zakończył się jubileuszowy 20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Zwycięzcą imprezy został obraz Dziewczyna z szafy w reżyserii Bodo Koxa, uhonorowany statuetką Jańcia Wodnika dla najlepszego filmu fabularnego.

 

Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą przyznano Katarzynie Kwiatkowskiej za występ w Dniu kobiet Marii Sadowskiej.

 

Nagrodę Publiczności za najlepszą rolę męską otrzymał Ireneusz Czopa za rolę w filmie Pokłosie, którego reżyserem jest Władysław Pasikowski.

 

Nagroda Publiczności za najlepsze zdjęcia wręczona została Arkadiuszowi Tomiakowi za zdjęcia do filmu Dziewczyna z szafy.

 

Nagrodę za muzykę filmową otrzymał natomiast kompozytor Leszka Możdżera za muzykę do filmu Wszystkie kobiety Mateusza.

 

W kategorii filmu dokumentalnego, Nagroda Publiczności powędrowała do Mirosława Dembińskiego za film Dzieci Kotana.

 

Za najlepszy krótkometrażowy film fabularny Nagrodę Publiczności wręczono Mateusza Głowackiego za film Kiedy ranne wstają zorze.

 

W kategorii Największe Odkrycie Festiwalu Nagroda Publiczności przyznana została Magdalenie Różańskiej za rolę w filmie Dziewczyna z szafy.

 

Nagrodę Dziennikarzy otrzymał Bodo Kox za film Dziewczyna z szafy.

 

Nagrodę Specjalną Organizatorów Katarzyna Herman za rolę w filmie W sypialni.

 

Laureatem Nagrody Honorowej został Tadeusz Chmielewski za: oswajanie rzeczywistości, która czasami bywa groteskowa; łagodzenie uśmiechem wielu obszarów naszego życia; wyjątkowy profesjonalizm w uprawianiu kina gatunków; pozbawienie nas lęku przed kolejnym, nieuniknionym poniedziałkiem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko