Nowy Numer Miesięcznika „Odra”

0
128

 

Ukazał się nowy numer miesięcznika „Odra”.

 

W najnowszym numerze m. in Wojciech Pestka rozmawia z Wiktorem Jerofiejewem o pustce po Bogu, terrorze bezpieczeństwa, szalonej Rosji, zagubionej Ukrainie, różnicach między Putinem a Miedwiediewem, roli pisarza w świecie i operze. Stanisław Lejda pyta Edwarda Czapiewskiego Czy Rosja pęknie w szwach?, a Kuba Armata rozmawia z Jerrym Schatzbergiem o tym, że Wszystko znajduje swój czas.

Piotr Gajdziński w tekście Jeźdzcy Apokalipsy analizuje polskie mity:

Polską rządzą mity. Większość komicznych, wiele głupich, niektóre plugawe. Wszystkie groźne, bo w świecie wymagającym otwartości i współpracy utrwalają w Polakach nastroje ksenofobiczne i niechęć do obcych.

Stanisław Stabro przypomina tekst Kazimierza Wyki Węgiel mojego zawodu, a Tadeusz Klimowicz pisze o swoich wrażeniach z lektury książki Emmanuela Carr`ere’a Limonow. Powieść. Marcin Adamczak zastanawia się na fenomenem najmłodszego mistrza kina klasycznego – Paula Thomasa Andersona. Pietro Citati przypomina postać Emila Ciorana i jego książkę Upadek w czas.

Ponadto w numerze można przeczytać wiersze Tadeusza Różewicza, Igora Pomierancewa, Jewgienija Czigrina oraz wspomnienie o Andrzeju Chłopeckim – muzykologu, teoretyku, krytyku muzycznym, publicyście i animatorze życia muzycznego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko