Kulturalna Mapa Polski

0
105

ITVP HD we współpracy z TVP Kultura przygotowało nowy portal społecznościowy poświęcony promocji polskiej kultury. Kulturalna Mapa Polski dostępna jest już dla wszystkich, którzy zajmują się i interesują kulturą pod adresem www.kmp.tvp.pl.

 

Skonstruowany na podobnej zasadzie, co jeden z najszybciej rozwijających się serwisów Pinterest.com, portal Kulturalna Mapa Polski ma służyć polskim instytucjom kultury, artystom, organizatorom, stowarzyszeniom i odbiorcom. W przejrzysty i estetyczny sposób informować o wydarzeniach kulturalnych przy pomocy promocyjnych zdjęć, grafik czy filmów, które każdy użytkownik może zamieścić na swoim profilu oraz zaznaczyć na mapie Polski.

 

Każdy użytkownik po zalogowaniu się do serwisu tworzy swój indywidualny profil, dodając do KMP (przy pomocy przycisku dodaj do KMP, który można bezpośrednio umieścić na pasku zadań własnej przeglądarki) linki do interesujących go lub organizowanych przez niego kulturalnych wydarzeń. Linki pojawiają się na stronie głównej jako zdjęcia lub grafiki, będąc jednocześnie bezpośrednim odnośnikiem do strony. Mogą to być także autorskie zdjęcia, grafiki lub filmy. Wydarzenia można kategoryzować według dziedzin kultury oraz województw Polski, zaznaczając je również na dostępnej mapie. To użytkownicy mogą w ten sposób stworzyć prawdziwy obraz polskiej kultury i zwrócić uwagę na wydarzenie, o którym, ich zdaniem, warto wiedzieć.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko