Przyznano Nagrodę im. Katarzyny Kobro

0
182

Natalia LL została tegoroczną laureatką prestiżowej Nagrody im. Katarzyny Kobro. Wyróżnienie zostanie wręczone w ms2 w Łodzi. Fotografie artystki weszły do kanonu polskiej sztuki II połowy XX wieku, ale zajmuje się też, rysunkiem, performance, sztuką wideo, instalacją i rzeźbą.

 

Przyznawana od 2001 roku Nagroda im. Katarzyny Kobro to wyjątkowe wyróżnienie w dziedzinie sztuki, bo jako jedyne w Polsce przyznawane artystom przez artystów.

Celem nagrody jest uhonorowanie postawy progresywnej i poszukującej artysty otwartego na wymianę myśli, bezinteresownego inicjatora zdarzeń kulturowych.

 

Natalia LL – Natalia Lach-Lachowicz urodziła się w 1937 w Żywcu. W latach 1957-1963 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu pod kierunkiem prof. S. Dawskiego. Od 1964 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. W 1970 roku wraz z Andrzejem Lachowiczem i Zbigniewem Dłubakiem założyła grupę i Galerię Permafo, działającą do końca 1981. Od lata współtworzy międzynarodowy ruch sztuki feministycznej, biorąc udział w sympozjach i wystawach. Prace artystki prezentowane były na wielu ważnych wystawach sztuki w kraju i zagranicą. Znajdują się m. in. w zbiorach Frauen Museum w Bonn, Museum of Modern Art w Lubljanie, Ludwig Museum w Kolonii, International Center of Photography w Nowym Jorku czy Musée National d’Art Moderne, Centre Georges Pompidou w Paryżu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko