Samotność pacjenta – wokół książki „Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny” Łukasza Andrzejewskiego
W środę 16 stycznia o godz. 19.00, w warszawskiej redakcji Krytyki Politycznej odbędzie się spotkanie pt.:
Samotność pacjenta – wokół książki „Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny” Łukasza Andrzejewskiego
Spotkanie poprowadzi Adam Ostolski (Krytyka Polityczna), a jego gośćmi będą: autor książki Łukasz Andrzejewski, reżyserka Małgorzata Szumowska oraz onkolog i inicjator kampanii „Policzmy się z rakiem” doktor Dariusz Godlewski.
O książce:
Choroba nowotworowa jest skrajnie demokratyczna – może spotkać każdego, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania. Nie wyłącza spod swojego wpływu nikogo, także zdrowych. A ponieważ jest naszą wspólną sprawą, a nie tylko technicznym problemem do rozwiązania, nie wystarczą specjalistyczne programy lecznicze i profilaktyczne.
W Polityce nowotworowej Łukasz Andrzejewski proponuje coś, co wymyka się neoliberalnej wyobraźni nastawionej na skuteczność i zysk: wizję społeczeństwa równego i sprawiedliwego, w którym choroba nie jest karą, tylko motywuje zdrowych do działania na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy. Wizję społeczeństwa, w którym zdrowych i chorych więcej łączy, niż dzieli.
O autorze:
Łukasz Andrzejewski (1986) – filozof, kończy doktorat – monografię Jacques’a Ranci`ere’a – w Instytucie Filozofii UWr. Od stycznia 2009 roku zmagał się z chorobą nowotworową, jednocześnie działając na rzecz zmiany publicznego wizerunku tej choroby. Członek zespołu Krytyki Politycznej.
Książka wydana przy wsparciu Open Society Foundations.
Zamów w księgarni internetowej KP.
Zapraszamy serdecznie,
Agata Diduszko-Zyglewska
ul. Foksal 16, p. II, 00-372 Warszawa