Dwie poetki, dwa światy

0
90

Dwie poetki, dwa światy

 

9 stycznia br. o godz. 17.00 Biblioteka Śląska zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Gracz i Agatą Cichy. w ramach Kawiarenki Kulturalno-Literackiej – „Życie z pasją i po tamtej stronie. Dwie poetki, dwa światy”. Prowadzenie dr Lucyna Smykowska-Karaś.

 

Marta Gracz ur. 10 04 1972r. w Rybniku; Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz studium menadżerskiego ze specjalnością informatyka w Rybniku. Pisze wiersze i opowiadania. Obecnie pracuję nad publikacją swojego tomiku Apokalipsa. Opowiadania z gatunku literatury absurdu ze zbioru Mistrz i ciotka Hortensja zdobyły wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie tego gatunku organizowanych przez wyd. Indygo;. Swoje utwory literackie publikuje na stronach internetowych; Komponuje także utwory – w ubiegłym roku wydała swoją pierwszą publikację Miniatury na fortepian/keyboard – pod prawdziwym nazwiskiem (Marta Gracz to pseudonim literacki).

 

Agata Cichy ur. się w 1965 r. w Bochni. Od ponad 20 lat mieszka w Tychach. Ukończyła studia wyższe z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i studia podyplomowe na kierunku: filologia polska. Jest członkiem Bractwa Oświatowego Związku Górnośląskiego, zrzeszającego nauczycieli polonistów i regionalistów ze Śląska. Pisze, maluje i fotografuje.Oprócz poezji, tworzy scenariusze inscenizacji, montaży poetyckich, adaptacje baśni śląskich. Prowadzi zespół teatralny, jest scenarzystą, scenografem, reżyserem. Swoje wiersze i fotografie publikuje na internetowych portalach poetyckich.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko