II Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Poezji i Pieśni Wysockiego

0
99

II Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Poezji i Pieśni Wysockiego

 

Od 25 do 27 stycznia 2013 roku odbędzie się w Warszawie druga edycja jedynego w Polsce Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego “Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”.

 

Podczas festiwalu zobaczymy koncerty w wykonaniu artystów zagranicznych i polskich, spektakl nowatorskiego teatru improwizacji oraz ogólnopolski, otwarty konkurs na interpretację pieśni i poezji Włodzimierza Wysockiego. Na scenie wystąpią m. in. Piotr Kajetan Matczuk, Aleksander Trąbczyński, Evgen Malinovskiy, Teatr AB OVO.

 

Festiwal poświęcony jest pamięci kultowego rosyjskiego poety, aktora i pieśniarza – Włodzimierza Wysockiego, z okazji 75. rocznicy jego urodzin, przypadającej w dniu 25 stycznia 2013 roku.

 

Imprezy odbędą się w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, ul. Belwederska 25. Oprócz tego, 27 stycznia 2013 r.,Dom Kultury “Świt” (ul. Wysockiego 11) przygotował koncert “Nasz Wysocki” (wykonawcy: Piotr Kajetan Matczuk, Michał Konstrat) i projekcję filmu “Wysocki. Dziękuję, że żyję”.

 

Organizatorzy: Fundacja na rzecz zbliżania kultur “OPEN ART”, Rosyjski Ośrodek Kultury i Nauki w Warszawie, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód zapraszają wszystkich lubiących śpiewać lub recytować do udziału w konkursie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko