Piotr Bukartyk na zakończenie Konkursu Poetyckiego

0
100

Piotr Bukartyk na zakończenie Konkursu Poetyckiego

 

Koncertem Piotra Bukartyka 17 grudnia o 17.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu zakończy się tegoroczna XXVI edycja Konkursu Poetyckiego „O liść konwalii im. Zbigniewa Herberta”. Cena biletu 12 zł

 

Spośród nadsyłanych wierszy jury wybierze najlepsze wiersze lub zestawy poetyckie. Na zwycięzcę czeka nie tylko nagroda finansowa, ale przede wszystkim udział w obradach podczas kolejnej edycji konkursu. W tym roku oprócz Jacka Dehnela, Marcina Woźniaka i o. Wacława Oszajcy w gronie jurorów zasiada również laureat jubileuszowej, zeszłorocznej odsłony Liścia konwalii – Janusz Radwański.

 

Tuż po uroczystości wręczenia nagród na scenie pojawi się osoba nietuzinkowa… Piotr Bukartyk, którego to krytycy i dziennikarze muzyczni próbują zaszufladkować, jednak na próżno. Był on już okrzyknięty “poetą rocka”, a także “elektrycznym bardem”. Jednak tylko powierzchownie opisuje to jego fenomen. Bukartyk wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się przymioty tekstu piosenki. Jego twórczość to swego rodzaju zabawa językiem ojczystym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko