Wieczór z Wandą Warską

0
107

Wieczór z Wandą Warską

Lubelski Salon Artystyczny zaprasza 17 listopada 2012 r. o godz. 19.30 do Centrum Kultury w Lublinie na wieczór autorski z Wandą Warską – poetką. Artystce akompaniować będą: Kamil Urbański (fortepian) oraz Paweł Pańta (kontrabas).

Wanda Warska – pieśniarka poezji, śpiewaczka jazzowa, główna wykonawczyni pieśni i piosenek Andrzeja Kurylewicza, który był jej mężem. Autorka piosenek do własnych tekstów i wierszy wielkich poetów (J. Kochanowskiego, A. Mickiewicza, K.I. Gałczyńskiego). Malarka, autorka ok. 20 wystaw indywidualnych. pracę twórczą uhonorowana wieloma odznaczeniami. Nagrywała muzykę do filmów: “Pociąg”, Pingwin”, “Cyrograf dojrzałości”, “Wszystko na sprzedaż”, jest autorką muzyki do filmu “Karino”. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

“Spotkanie z publicznością to wielka odpowiedzialność, trzeba uważać, żeby nie było fałszu, żeby nie wpaść w sztuczność. To jest narzucenie sobie zadania – oto stoję przed drugim człowiekiem.

Wanda Warska

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko