Nagroda Instytutu Cervantesa

0
114

 Instytut Cervantesa w Krakowie (ul. Kanonicza 12) zaprasza 23 kwietnia o godzinie 18.00 na uroczystość  wręczenia Nagrody Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie za 2011 rok. Uroczystość odbędzie sie w sali konferencyjnej Instytutu.

 

Nagroda jest wyrazem uznania dla zasług i trudu tłumaczy literatury hiszpańskojęzycznej w Polsce, bez których pracy nie można w ogóle mówić o zaistnieniu literatury obcej w danym kraju, zwraca uwagę na znaczenie obecności literatury hiszpańskojęzycznej, jej autorów, tłumaczy i wydawców na scenie polskiej.

 

Do Nagrody Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie za 2011 rok zostały zgłoszone 23 tłumaczenia: prozy, poezji i komiksu.

 

 

Biblioteka im. Eduarda Mendozy Instytutu Cervantesa w Krakowie (ul. Kanonicza 12)  zaprasza do wspólnych obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Weź udział w lekturze dzieła Miguela de Cervantesa “Don Kichote z  La Manchy”. Przeczytaj swój ulubiony fragment w dowolnym języku. Wszystkim odważnym podarujemy książkę i różę. Zapraszamy od godziny 12.00 do 18.00. W programie liczne  niespodzianki.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko