Olga Tokarczuk w Krytyce Politycznej

0
204

Szanowni Państwo,

w czwartek 12 kwietnia o godz. 19.00 Krytyka Polityczna zaprasza do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na oficjalną premierę książki Olgi Tokarczuk Moment niedźwiedzia. W spotkaniu wezmą udział: Olga Tokarczuk i Kinga Dunin; prowadzenie: Roman Kurkiewicz.

12.04.2012, g. 19.00, Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, Warszawa

A jeszcze dziś Olga Tokarczuk gościć będzie w Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi, gdzie poprowadzi feministyczne warsztaty pisarskie.

O KSIĄŻCE
Przenikliwe eseje jednej z najpopularniejszych polskich pisarek, laureatki wielu prestiżowych nagród. Balansując na granicy literackiej mitologii i krytycznej eseistyki, Olga Tokarczuk opowiada o ciele, seksualności i śmierci, o uwikłaniu w płeć, a także o swoich podróżach, mapach lęków i lądów, ulicach Amsterdamu i horyzoncie Masywu Ślęży.

Tokarczuk wojowniczka. Rozpoznawalnym, spokojnym stylem rozbraja niepodważalne aksjomaty naszej kultury.
Juliusz Kurkiewicz, Książki. Magazyn do czytania

Można się z Tokarczuk nie zgadzać. Jeśli jednak jej celem było wytrącić nas z inercji myślenia – „Moment niedźwiedzia” spełnia swoje zadanie doskonale.
Tygodnik Powszechny

Ranga pisarstwa Tokarczuk rośnie. “Moment niedźwiedzia” potwierdza jego polityczny pazur.
Eliza Szybowicz, Gazeta Wyborcza

>> więcej
>> zobacz trailer
>> czytaj fragment
>> zamów książkę w księgarni internetowej KP
>> oficjalna strona autorki na Facebooku

esej literacki | projekt okładki: Jan Bajtik | oprawa twarda | 125 x 195 | ISBN: 978-83-62467-36-5 | 192 strony | Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawa 2012 |  cena detaliczna: 39,90 zł

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko