Wręczenie nagród w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011

0
101

W czwartek, 16 lutego 2012 r. o godzinie 14:00 w Galerii Książki w Warszawie poznamy tytuły książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011

 

Éric-Emmanuel Schmitt napisał kiedyś, że „Jakość przeciwników nadaje wartość zawodom i cenę zwycięstwu (…)”. O prawdziwości tych słów nieustannie przekonujemy się podczas kolejnych konkursów na najlepsze książki, kiedy wśród prawdziwych brylantów musimy znaleźć te, które świecą najmocniej.

 

Nie inaczej jest w przypadku plebiscytu i konkursu o laur najlepszych wśród najlepszych, czyli „Najlepszych książek roku 2011”, w którym do walki stanęło około 200 tytułów, zwycięzców kwartalnych edycji, zaś wśród nich, zarówno jury, jak i sami czytelnicy, wybrali 84 pozycje, które miały szansę na zwycięstwo.

 

To już ostatnie dni zmagań, a za pośrednictwem strony www.ksiazkiroku.pl – oddano dotychczas prawie 19 tysięcy głosów. – Mogliśmy obserwować, jak rywalizacja stawała się coraz bardziej dynamiczna, a różnice pomiędzy potencjalnymi zwycięzcami były jednostkowe – przyznaje Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl.

 

Zacięta walka toczy się szczególnie pomiędzy następującymi 5 tytułami, rywalizującymi o tytuł „Najlepszej książki roku”.

1. Amatorka, Jan Mostowik, Wydawnictwo Bliskie

2. Sny, Janusz Koryl, Wydawnictwo Dreams

3. Korzeniec, Zbigniew Białas, Wydawnictwo MG

4. Cukiernia pod Amorem, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

5. Jestem numerem Cztery, Lore Pitaccus, Wydawnictwo Gruner Jahr.

 

W najbliższą środę, 15 lutego 2012, o godzinie 12:00 zostaną zamknięte wszystkie linie i głosy zostaną podsumowane. Dzień później, w czwartek o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie z autorami książek nominowanych, nagrodzonych i wyróżnionych w Galerii Książki w Warszawie (ul. Świętokrzyska 14, I piętro), gdzie zostaną ogłoszone wyniki i nastąpi wręczenie pamiątkowych dyplomów autorom i wydawcom. Czytelnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w spotkaniu, będą mieli możliwość zdobycia autografów obecnych autorów. Swój udział zapowiedzieli m.in. Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Jolanta Kwiatkowska i Michał Dąbrowski. Gościć będziemy również Marię Ulatowską, pisarkę, oraz wydawców książek biorących udział w rywalizacji. 

 

Przypominamy, że na stronie internetowej konkursu i plebiscytu – www.ksiazkiroku.pl – wciąż jeszcze można oddawać głosy. Na Internautów, którzy zdecydują się zagłosować, którzy nadeślą uzasadnienia swojego wyboru i na tych, którzy zachęcać będą do głosowania, czekają zestawy cennych nagród w tym ta najcenniejsza – e-czytnik ufundowany przez internetową księgarnię eClicto.pl.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko