KONKURS PROZATORSKI

0
124

Portal Pisarski i Wydawnictwo Znak ogłaszają konkurs na List do pisarza. Zadaniem uczestnika jest napisanie listu do pisarza rozwijając cytat zaczerpnięty z książki Listy do młodego pisarza Mario Vargasa Llosy: „Gdy się pomyśli, ile książek jest już na świecie i ile ich codziennie przybywa, to…


Konkurs trwa od 28-01-2012 do 10-02-2012. Może wziąć w nim udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu. (www.portal-pisarski.pl).  Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach. Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie, itp.). Obowiązującym gatunkiem literackim jest forma listu. Praca nie może przekraczać jednej strony A4 znormalizowanego maszynopisu (TNR 12, interlinia 1,5), a tekst należy zgłosić do kategorii konkursowej Konkurs “List do pisarza”.


Zwycięzców wyłoni redakcja prozy Portalu Pisarskiego. Przewidziane są nagrody dla trzech najlepszych prac. Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Znak to: Listy do młodego pisarza Mario Vargasa Llosy oraz Szelmostwa. Kalendarz 2012 zawierający frazy prozy noblisty.

*

Cieszy mnie fakt, że pojawił się kolejny konkurs i że dotyczy prozy. Poetyckich jest bowiem mnóstwo, prozatorskich natomiast – niewiele. W tym miejscu warto byłoby zarekomendować portal, z którego wywodzą się autorzy naszych tekstów. Myślę o Krystynie Harbat, Krzysztofie Suchomskim, Dariuszu Zajączkowskim, Rafale Sulikowskim, Karolu Oczysze, ludziach piszących i tu i tam .  


Marek Jastrząb

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko