W reżyserii Krystyny Jandy

0
119


12 lutego 2012 – w Teatrze Polonia na Scenie Kameralnej w Sopocie w reżyserii Krystyny Jandy odbędzie się  premiera przedstawienia kanadyjskiej autorki Michele Rial – “Seks dla opornych”. Natomiast premiera warszawska – 20 stycznia 2012.
Przedstawienie grane będzie naprzemiennie w Teatrze Wybrzeże i w Teatrze Polonia. Obie sceny zapewniają, że koprodukcja będzie pokazywana z podobną częstotliwością w Trójmieście i Warszawie.

“Teatr Wybrzeże to teatr o wielkiej renomie, z zespołem aktorskim pracującym razem od lat, wypracowanymi doświadczeniami, stylem i osiągnięciami – przypomina inscenizatorka. – To teatr państwowy i jako taki służący widzom: jeśli chodzi o edukację i rozrywkę, tradycję i awangardę, eksperymenty i klasykę. Natomiast Teatr Polonia istnieje od sześciu lat i wciąż zmaga się z istnieniem i nieistnieniem na granicy między ambicjami i sprzedażą. Zarówno Wybrzeże, jak i Polonia dbają o poziom tego, co produkują: o teksty, ich wymowę, jakość aktorstwa. I tu się spotykamy.”

To gorzki ale zabawny tekst – mówi Krystyna Janda o ‘Seksie dla opornych’. – Małżeństwo z niemal trzydziestoletnim stażem, architekt i jego żona, całe życie zajmująca się domem i dziećmi, przeciętni inteligenci, którzy nigdy nie pozwolili sobie na żadne szaleństwo, wiodący dotąd raczej banalne, pracowite ale spokojne życie, zapragnęli jakoś ożywić swój związek, obudzić dawne emocje. Postanawiają więc uciec z domu i spędzić weekend w najmodniejszym hotelu. Co prawda zabierają ze sobą praktyczny poradnik ‘Seks dla opornych’, ale nim do niego sięgną, żeby osiągnąć pożądaną gotowość, muszą dokonać głębokiego obrachunku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko