Rzeczywistość i fikcja. Twórczość Gabriela Garcíi Márqueza w malarstwie Sabiny Woźnicy

0
153

 

Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza na wystawę .Rzeczywistość i fikcja. Twórczość Gabriela Garcíi Márqueza w malarstwie Sabiny Woźnicy

 

Wernisaż odbędzie się 18 stycznia 2012 roku o godzinie 18.00 w Galerii Instytutu Cervantesa w Krakowie (ul. Kanonicza 12).

 

Wystawę będzie można oglądać do 10 lutego 2012 roku.

 

WSTĘP WOLNY

 

Wystawa malarstwa Sabiny Woźnicy inspirowanej twórczością Gabriela Garcíi Márqueza. Sabina Woźnica (1977), pochodzi z Katowic, od 2008 roku mieszka i pracuje w Krakowie. Studiowała na Wydziale Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w 2002 roku otrzymała dyplom z grafiki warsztatowej u prof Ryszarda Osadczego. Jako artystka angażuje się w akcje o wymiarze społecznym w przestrzeni miasta. Jest laureatką ,,Stypendia i nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza”, w 2006 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Śląskiego za działalność w kulturze.  

Wystawa zorganizowana jest z okazji 30 rocznicy przyznania Garcíi Márquezowi Literackiej Nagrody Nobla w 1982 roku.

 

Prace prezentowane na wystawie malowałam w Katowicach między 2004-2006 i w Krakowie 2011 roku, jednak przynależą one do innej czasoprzestrzeni- hiszpańskojęzycznego świata kultury i literatury  iberoamerykańskiej. Sztuka jest więc możliwością podróży dalszej, w głąb kultury, bez wizy i żadnych ograniczeń. Inicjuje powiązania między kulturami i ludźmi.  Przemierzam karaibskie morze na jednej ‘łajbie’ z Garcią Marquezem, a dobry wiatr mi sprzyja. W 2012 roku przypada 30-ta rocznica otrzymania przez pisarza Nagrody Nobla (1982 r.), zatem  jest okazja, by zadedykować tę wystawę Garcii Marquezowi.”

Sabina Woźnica  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko