Jerzy Granowski: Rajski Ogród Izabeli

0
373

Jerzy Granowski


Rajski Ogród Izabeli


 

Po przeczytaniu tomiku poetyckiego Izabeli Moniki Bill – „Seksapil Duszy” zwątpiłem… Do tej pory nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na pytania: Kiedy w tych erotykach peelka cierpi, kiedy cieszy się chwilą, kiedy udaje, kiedy kocha, kiedy przeżywa orgazm? Myślę, że to dobrze, ponieważ powracając kolejny raz do wierszy będę mógł odkrywać na nowo przestrzenie seksapilu duszy.

Zachętą do sięgnięcia książki jest nawet okładka, na której lustrzane odbicie pięknej kobiety pokazuje jej duszę, mniemam, że duszę autorki, odkrytą przez spostrzegawczego fotografa Michała Żukowskiego. Natomiast pisarz, poeta i redaktor tomiku Kazimierz Burnat w „Posłowiu” udowadnia, że w poetce istnieją rożne stany psychiczne. Pisze, m.in.: „Autorka przejawia różnorodność stanów psychicznych od euforii do uzmysłowienia sobie ulotności uczuć i pustki z nią związanej: było bosko i sterylnie / bez dziwactw / zasnęłam a zły sen podrapał mi duszę / jak wściekły kot i uciekł”.

Czytając wiersz po wierszu zostałem przez autorkę prawie zgwałcony, wprowadzony w stan niewyobrażalnego uniesienia, zaczęło mi nawet brakować tchu i dla nabrania oddechu musiałem, co chwilę wynurzać się z głębin erotycznych strof.

Kobieta dla mężczyzny jest jedną wielką tajemnicą, której tylko rąbek odkrywamy zgłębiając te piękne wersy. Kto nie wie (dygresja pod rozwagę mężczyzn), jak poznać duszę kobiety, jej oczekiwania, marzenia i różnorodność potrzeb, nawet w miejscach najmniej oczekiwanych (pociąg, samolot, samochód, statek, winda) oraz jak oddać się wspólnym miłosnym uniesieniom musi koniecznie przeczytać ten debiutancki tomik.

Kwintesencją lirycznej poezji, jest nie tylko symbioza kobiety i mężczyzny, ale coś więcej, rodzaj ponad wyobrażalnych stosunków dusz. Niech też nikt nie spodziewa się odmiany jakiejś pornografii, ponieważ jej po prostu nie ma, jest natomiast piękno Rajskiego Ogrodu, w którym może uda się czytelnikowi poznać niezbadany wszechświat wnętrza kobiety, do czego serdecznie zachęcam.Izabela Monika Bill, urodziła się 27 maja 1982r. we Wrocławiu, gdzie w 2005 roku ukończyła Kolegium Nauczycielskie Języka Polskiego. Debiutowała w Zeszycie Poetyckim „Dike” nr 5/2002. Należała do kilku grup poetyckich, m.in. do Stowarzyszenia Młodych Poetów w Opolu. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich, a w konkursie “O gałązkę oliwną” otrzymała statuetkę Rektora Uniwersytetu Opolskiego. Jest współautorką 7 almanachów, m.in.: „Generacja” (2003) i „Magia wyobraźni” (2011) oraz „Magia wyobraźni” (2011). Jej wiersze dwukrotnie ukazały się na łamach miesięcznika “Literacki Magazyn”.

Obecnie uczęszcza na warsztaty poetyckie w Saloniku 3 Muz, jest członkinią wrocławskiej Grupy Literackiej „Dysonans”. Oprócz poezji interesuje się fotografią, koleją, podróżami, motoryzacją, górami. Należy do RSTK we Wrocławiu.

Izabela Bill w roku 2011 zadebiutowała tomikiem „Seksapil duszy”. Z wierszami poetki można też zapoznać się na jej stronie internetowej: www.kochankapoezji.op11.pl

 

 

„Seksapil duszy” – Izabela Monika Bill

Redakcja i posłowie –Kazimierz Burnat

Fotografie – Michał Żukowski

Wydawnictwo – Eurosystem

Wrocław 2011

ISBN 978-83-61348-56-6


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko