FLASH KWIATKOWSKIEJ I BOLKA

0
294


Przedziwną wystawę FLASH można oglądać w „Małej i Czarnej Jazz CLub na Mokotowie” przy ul. Chodkiewicza 7 w Warszawie. Na ekspozycję składają się kompozycje graficzne Luizy Kwiatkowskiej z myślami Juliusza Erazma Bolka. Bardzo rzadko  zdarza się aby plastycy w swoje prace wprzęgali teksty, a tak stało się to w tym przypadku. Można też od razu powiedzieć, że tym razem ten eksperyment okazał się sukcesem. „Nie ważne jak jest ważne jak wygląda” – brzmi jedna z sentencji na ekspozycji. Nic dodać, nic ująć!


We wstępie do wystawy można przeczytać, że FLASH „zawiera mikroskopijne ilości myśli, które w śladowych ilościach mogą mieć dobroczynny wpływ na rozwój organizmu, warunkiem prawidłowego używania jest znajomość współczesnych realiów, umiejętność rozumienia tekstu, czytania między wierszami i odnoszenia się na margines”. Prezentowane na wystawie myśli, refleksje i spostrzeżenia Juliusza Erazma Bolka, laureata „Złotego Pióra Feniksa” – Nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO, pozwalają spojrzeć z dystansem na otaczającą rzeczywistość. Luiza Kwiatkowska, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, stworzyła grafiki, które komponują się ze słownym zapisem i korespondują z literacką treścią. W tej sposób stworzyła nową jakość artystyczną. Obcowanie z tą ekspozycją daje szansę na zobaczenia wielu sytuacji z innej, nowej perspektywy.

 

Idea wystawy zrodziła się w związku z kalendarzem FLASH, jaki ukazał się staraniem Polskiego Druku i jest to przeniesienie prac, które stały się ilustracjami do wydawnictwa. Jest to wyjątkowa publikacja, ponieważ każdy egzemplarz posiada imienne dedykacje, dla właściciela, na każdej stronie. Możliwość takiej personalizacji okazała się możliwa dzięki nowej maszynie poligraficznej Xeikon 500 D, jaką posiada Polski Druk.

 

 

Wystawa będzie czynna

od 9 maja do 8 czerwca 2011 roku

w godzinach 12.00 – 19.00

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko