Jeśli chcą Państwo zamieścić informacje o konkursie na stronie Pisarze.pl należy przygotować tekst w formacie doc (plik programi Word) i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W temacie wiadomości prosimy napisać: "Konkurs-Pisarze.pl-nazwa kategorii (literacki, plastyczny, foto lub muzyczny)"  Pliki graficzne prosimy dołączyć jako osobne załączniki.

stowarzyszenie pisarzy warszawa

zaprasza na kolejną

BIESIADĘ LITERACKĄ

 

Gośćmi będą:

 

Maria Jentys-Borelowska

 

z którą o jej książce 

„Z wyroku cara. Dziennik zesłanki"

będzie rozmawiała Małgorzata Karolina Piekarska

 

Bogumił Luft

 

z którym o antologii rumuńskiej literatury faktu

zatytułowanej "Łacińska wyspa"

porozmawia Wacław Holewiński

 

prof. Lech Witkowski

 

z którym o spuściźnie Krzysztofa Mrozowskiego

rozmawiać będzie Piotr Müldner-Nieckowski

 

bialo czerwona konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku

ogłasza

 

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki

im. Włodzimierza Pietrzaka

pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka  

 

Cel Konkursu:

 • stworzenie wydarzenia literackiego
 • promowanie twórców poezji
 • integracja środowisk twórczych

Konkurs rozgrywany jest w kategorii poezji, skierowany do osób pełnoletnich – mogą w nim brać udział zarówno amatorzy, jak i członkowie profesjonalni.

 

REGULAMIN KONKURSU

PN. „LITERATURA OKIEM I UCHEM”

 

 

I. POSTANIOWIENIA OGÓLNE:

 1. Organizatorem Konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu (Plac Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg).
 2. Konkurs odbywa się w ramach projektu pn. „Literacki wehikuł czasu” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 3. Celem Konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających ich kreatywność.
 4. Konkurs jest jednoetapowy i skierowany jest do dzieci oraz młodzieży od 11. do 18. roku życia (rok urodzenia 2000-2007).
 5. Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie rekomendacji ulubionej książki w formie pisemnej lub „videopromocji” przy wykorzystaniu telefonu komórkowego.  
 6. Rekomendacje książek zamieszczone zostaną na blogu literackim, specjalnym kanale na Youtube oraz na portalu społecznościowym e-kulturalni.

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim
im. Zbigniewa Jerzyny.

W konkursie może wziąć udział każdy poeta przed debiutem. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, nadesłanie zestawu 4 wierszy własnego autorstwa, które nie były nigdy publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, stronach internetowych, e-bookach ani nagradzane w innych konkursach.

Zgłoszenia przyjmujemy od 9 VII do 15 X 2018r

Zbigniew Jerzyna

Poeta, rocznik 1938.

INSPICJENT BRZESZCZOT PRZEDSTAWIA: 

to nowy projekt realizowany przez Centrum Kultury Agora osnuty wokół twórczości Jana Brzechwy. Proponujemy niebanalne spotkanie z wierszami i bajkami ale także satyrami i humoreskami – gatunkami mniej znanymi miłośnikom autora. W ramach projektu odbędą się m.in.: bezpłatne warsztaty hip – hop, animacji poklatkowej, kreatywnego pisania Loesie, piknik językowy oraz konkurs literacko – satyryczny.

Chcemy zaprzyjaźnić małych i dużych czytelników z kanonem polskiej literatury stworzonej przez Jana Brzechwę. Poprzez realizację działań pokażemy, że czytanie nie musi być nudne, a lekcja nie zawsze musi odbywać się w klasie w trakcie roku szkolnego. Spotkanie z językiem polskim może być prawdziwą przygodą i zabawą, a nauka przyjemnością.

 

V Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pod poetyckim zawołaniem Rocha Sęczawy"

V Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pod poetyckim zawołaniem Rocha Sęczawy
Organizatorzy
Organizatorami konkursu są Marcin Daniel Kowalczyk oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie. Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta Parczewa.

Ktoś kiedyś powiedział, że koniec świata przyjdzie niepostrzeżenie, nie będziemy się go spodziewać. Nie uświadczymy błyskawic i gromów z nieba. Pszczoły będą krążyć nad kwiatem nasturcji, a ludzie zajmować się swoimi codziennymi czynnościami, nieświadomi zagrożenia.

Być może tak będzie… a być może spełni się jeden ze scenariuszy „Pomieści"?

W kolejnym już konkursie Fantazmatów powoli, acz nieubłaganie, zbliża się termin nadsyłania prac. „Pomieścia", którego motywem przewodnim jest destrukcja miast i miejsc znajdujących się w Polsce, przyjmujemy teksty do końca października (jeszcze przez 6 tygodni). Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej przerażającej wizji Polski, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem (https://fantazmaty.pl/konkursy/pomiescia), a czytelników do śledzenia konkursu oraz zapoznania się z naszą pozostałą działalnością.

Prace oceni jury w składzie: Jacek Łukawski, Marcin Rusnak, Krzysztof Rewiuk, Alicja Tempłowicz, Magdalena Świerczek-Gryboś, Dawid Wiktorski.

Dom Kultury „Klub Skolwin” w Szczecinie

ogłasza

 

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki

„Refleksy”

 

 

            Konkurs ma charakter otwarty – jego uczestnikami mogą być wszystkie osoby tworzące w języku polskim.

            Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie zestawu 5 wierszy w czterech egzemplarzach, w formie maszynopisu lub wydruku w formacie A4. Każdy wiersz należy opatrzyć godłem autora. (Przez GODŁO rozumie się pseudonim autora, jednorazowo wymyślony na potrzeby udziału w Konkursie. Godłem może być dowolne słowo, ciąg słów, inicjałów, cyfr itp.). W osobnej, zaklejonej  kopercie, również opatrzonej godłem autora, należy zamieścić dane autora – imię, nazwisko, wiek, dokładny adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Tak przygotowane zestawy należy przesłać w jednej kopercie zbiorczej na adres Organizatora Konkursu: Dom Kultury „Klub Skolwin”, ul. Stołczyńska 163,

71 – 868 Szczecin, z dopiskiem: „Konkurs Poetycki Refleksy”. Termin nadsyłania wierszy upływa 23 listopada 2018 roku.

            Każdy Uczestnik może nadesłać tylko jeden zestaw wierszy. Nadesłane wiersze nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane ani oceniane w innych konkursach.

 

REGULAMIN KONKURSU

PN. „RADOŚĆ CZYTANIA”

 

 

I. POSTANIOWIENIA OGÓLNE:

 1. Organizatorem Konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu (Plac Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg).
 2. Konkurs odbywa się w ramach projektu pn. „Literacki wehikuł czasu” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 3. Celem Konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających ich kreatywność.
 4. Konkurs jest jednoetapowy i skierowany jest do dzieci oraz młodzieży od 11. do 18. roku życia (rok urodzenia 2000-2007).
 5. Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie okładki ulubionej książki
 6. Prace plastyczne zamieszczone zostaną na blogu literackim, podstronie projektu, funpage'u na facebooku oraz na portalu społecznościowym eKulturalni. Zorganizowana zostanie także wystawa poprojektowa.

Wygraj aparat bezlusterkowy EOS M50

Wygraj aparat bezlusterkowy EOS M50

 

Zasady
Organizatorem akcji promocyjnej jest firma Canon.

W loterii mogą wziąć odział osoby pełnoletnie, mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Austrii, Finlandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Portugalii, Irlandii, Belgii, Luksemburga, Czech, Polski, Węgier, Słowacji i Rosji.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Organizatora. Link do formularza znajduje się tutaj.

Chęć udziału w loterii można zgłaszać do 30 września 2018 r.