Jeśli chcą Państwo zamieścić informacje o konkursie na stronie Pisarze.pl należy przygotować tekst w formacie doc (plik programi Word) i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W temacie wiadomości prosimy napisać: "Konkurs-Pisarze.pl-nazwa kategorii (literacki, plastyczny, foto lub muzyczny)"  Pliki graficzne prosimy dołączyć jako osobne załączniki.

XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI

„O ZŁOTĄ WIEŻĘ PIASTOWSKĄ”

 

 

REGULAMIN

  1. ORGANIZATORZY:

Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Cieszynie wraz z Sekcją Artystyczną
przy współudziale:

Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Burmistrza Miasta Cieszyna i Starosty Cieszyńskiego (patronat honorowy).

Konkurs Literacki

„Opowiem Wam Historię”

REGULAMIN

 

Organizatorem konkursu jest Ośrodek Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Warszawa ul. Traktorzystów 14

Partnerem

Wawerskie Centrum Kultury Warszawa ul. Żegańska 1a

 

PW logoSzanowni Państwo,

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła X jubileuszową edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI

XXV PIASTOWSKIEJ BIESIADY POETYCKIEJ    

       

Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie oraz Konfraternia Poetycka "Biesiada" ogłaszają otwarty Ogólnopolski Konkurs Poetycki XXV Piastowskiej Biesiady Poetyckiej.

*

Na konkurs należy nadesłać 5 wierszy o dowolnej tematyce, własnego autorstwa, nigdzie dotychczas nie publikowanych i nie nagradzanych w 4 egzemplarzach maszynopisu (wydruku), w terminie do 31.07.2018r. na adres: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Warszawska 24, 05-820 Piastów z dopiskiem na kopercie „Konkurs poetycki”.

I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Mariana Berkowicza „O Dmuchawce Skojarzeń”

 

 

Stowarzyszenie Literackie „Witryna” zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Mariana Berkowicza „O Dmuchawce Skojarzeń”. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany zarówno do osób przed, jak i po debiucie, zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach twórczych.

 

Turniej Poetycki „O Chmielakowy Antałek"

Turniej Poetycki „O Chmielakowy Antałek
 
 
Organizator
Organizatorem konkursu jest Krasnostawski Dom Kultury.Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.Opis
Do konkursu można zgłosić maksymalnie 3 utwory poetyckie o tematyce ludyczno-dionizyjskiej.Wiersze nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.Prace należy przesyłać na adres Krasnostawskiego Domu Kultury (szczegóły w regulaminie).Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas Chmielaków Krasnostawskich 18 sierpnia 2018 roku w Krasnymstawie. Organizator zapewnia laureatom nocleg.

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI IM. JANUSZA RÓŻEWICZA

 

Zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza, 

który skierowany jest do autorów przed debiutem poetyckim. 

 

Konkurs odbywa się w ramach Różewicz Open Festiwal Radomsko 2018, 

a nagrodę dla zwycięzcy stanowi druk debiutanckiego tomu wierszy 

w nakładzie 1000 egzemplarzy. 

 

Prace konkursowe należy nadsyłać do 1 sierpnia 2018 r. 

W załączeniu przesyłamy regulamin uczestnictwa. 

 REGULAMIN

TRAKL-TAT. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Georga Trakla 2018

 

Organizator

Fundacja Promocji Kultury URWANY FILM

wraz z

Konsulatem Generalnym Austrii w Krakowie

 

Honorowy Patronat

Ambasador dr Emil Brix

 

IDEA

Wiersze Georga Trakla, dzięki swojej sile profetycznej i nowatorstwu języka poetyckiego, w znacznym stopniu wpłynęły na rozwój poezji XX wieku. Przedmiotem poezji Trakla jest sens istnienia, śmierć, zniszczenie i przemijanie. Jest w nich także miejsce na nadzieję.

Postać Georga Trakla wiąże się z Krakowem, miejscem samobójczej śmierci austriackiego poety. Niezwykle ważny jest też kontekst historyczny: 1914 rok, czas Wielkiej Wojny. Georg Trakl na tym tle staje się symbolem pokoleniowej tragedii zarówno całych narodów, jak i jednostki mierzącej się z egzystencjalnym dramatem.

Twórczość Georga Trakla wpisuje się także w szeroki kontekst współczesnej kultury. Niezwykła wrażliwość twórcza i pełna dramatycznych wydarzeń biografia Trakla stały się inspiracją dla wielu twórców: poetów, pisarzy, muzyków, filmowców, artystów-plastyków.

TRAKL-TAT. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Georga Trakla skierowany jest do poetów, którzy znajdują inspiracje w twórczości austriackiego twórcy.

Ogólnopolski konkurs na FRASZKĘ TRYBUNALSKĄ

 

„Konkurs na fraszkę trybunalską" miał pięć edycji w latach 2005-2009 i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród amatorów, jak i uznanych literatów. W ubiegłym roku powróciliśmy do tej idei, zainspirowani w pewien sposób jubileuszem 800-lecia naszego Miasta. Ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac z całego kraju, postanowiliśmy utrwalić jego istnienie. W tym roku proponujemy wieloznaczny tytuł WYBORY, co narzuca z założenia pewną dyscyplinę twórczą. Prosimy zatem o wpisanie się w tematykę, gdyż fraszki odbiegające od tematu wiodącego nie będą brane pod uwagę. 

bialo czerwona konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku

ogłasza

 

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki

im. Włodzimierza Pietrzaka

pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka  

 

Cel Konkursu:

  • stworzenie wydarzenia literackiego
  • promowanie twórców poezji
  • integracja środowisk twórczych

Konkurs rozgrywany jest w kategorii poezji, skierowany do osób pełnoletnich – mogą w nim brać udział zarówno amatorzy, jak i członkowie profesjonalni.

 

 

V Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pod poetyckim zawołaniem Rocha Sęczawy"

V Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pod poetyckim zawołaniem Rocha Sęczawy
Organizatorzy
Organizatorami konkursu są Marcin Daniel Kowalczyk oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie. Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta Parczewa.

Festiwal Filmów Jednominutowych 2018

Festiwal Filmów Jednominutowych 2018
 
 
 
Organizator
Organizatorem konkursu jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

Wygraj aparat bezlusterkowy EOS M50

Wygraj aparat bezlusterkowy EOS M50

 

Zasady
Organizatorem akcji promocyjnej jest firma Canon.

W loterii mogą wziąć odział osoby pełnoletnie, mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Austrii, Finlandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Portugalii, Irlandii, Belgii, Luksemburga, Czech, Polski, Węgier, Słowacji i Rosji.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Organizatora. Link do formularza znajduje się tutaj.

Chęć udziału w loterii można zgłaszać do 30 września 2018 r.