Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem i Tomaszem Miłkowskim

Łukaszewicz Seksmisja i inne mW środę 1 marca w CK Zamek, Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82 o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem i Tomaszem Miłkowskim wokół książki "Seksmisja i inne moje misje".

Olgierd Łukaszewicz  - aktor teatralny i filmowy. Znany z ról filmowych w ekranizacjach polskiej prozy: "Brzezina", "Noce i dnie", "Dzieje grzech", "Wierna rzeka". Odtwórca "kultowej" roli Albercika w "Seksmisji" Juliusza Machulskiego. Związany z teatrami warszawskimi, wieloletni prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Tomasz Miłkowski - dziennikarz, krytyk teatralny i literacki, autor wielu książek. Redaktor naczelny kwartalnika internetowego "Yorick", stale współpracuje z tygodnikiem "Przegląd" i miesięcznikiem "Stolica", członek redakcji pisma "Critical Stage". Prowadzi w Internecie niezależny Atlas Teatralny Stolicy. Od wielu lat prezes Klubu Krytyki Teatralnej (polskiej sekcji AICT).

 

Alejandro Silva: Flamenco puro - koncert

alejandro silvaW piątek 3 marca o godzinie 20.00 w Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 rozpocznie się koncert „Alejandro Silva: Flamenco puro”

Flamenco puro to tradycyjne pieśni i tańce z różnych regionów Andaluzji. Dźwięki dynamicznej gitary i ekspresyjny taniec, oraz autentyczny, tradycyjny śpiew flamenco w wykonaniu rodowitego Andaluzyjczyka ze znanej w Hiszpanii rodziny wybitnych artystów flamenco z Kadyksu.

Jako gwiazda wystąpi charyzmatyczny śpiewak Alejandro Silva oraz znani artyści polskiej sceny flamenco biorący udział w wielu projektach muzycznych i tanecznych: Anna Mendak-Czekaj - taniec, Damian Kowaliński - gitara flamenco.

Alejandro Silva. Urodzony w 1984 roku w Kadyksie. Syn śpiewaka flamenco Juana Silva i tancerki flamenco Carmen Cea. Od urodzenia otoczony był kulturą flamenco. Swoją profesjonalną karierę zaczął w wieku 15 lat występując w niezliczonych teatrach. Wielokrotnie występował z najsłynniejszymi tancerzami i tancerkami flamenco. Zdobywca wielu nagród na najbardziej prestiżowych konkursach śpiewu flamenco w Hiszpanii.

 

Wiosna wierszami rozkwita – Biesiada poetycka w Swarzędzu

Biblioteka Publiczna w SwarzędzuWe wtorek 7 marca o godzinie 18.00 w Salonie Poetycko – Muzycznym Biblioteki Publicznej w Swarzędzu, Osiedle czwartaków 1 odbędzie się biesiada poetycka "Wiosna wierszami rozkwita",  z udziałem twórców regionalnych. Udział wezmą: Wanda Wasik, Zygmunt Dekiert, Danuta Dachtera, Zdzisław Zieliński, Lucylia Jaśkowiak, Anna Staśkowiak, oraz zaprezentowane zostaną również wiersze zmarłej w ubiegłym roku poetki Heleny Trzebuchowskiej.

Scenariusz i prowadzenie spotkania Kalina Izabela Zioła.

Wiersze Kaliny Izabeli Zioły do własnej muzyki zaśpiewa bard Tomasz Bateńczuk

 

Widowisko akrobatyczne - Narodowy Cyrk Chiński

7 marca o godzinie 19:00 w Sali Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14 odbędzie się wspaniałe widowisko w wykonaniu najlepszych światowych akrobatów. Narodowy Cyrk Chiński odwiedzi Polskę po raz pierwszy.

Od ponad 25-u lat Chiński Cyrk Narodowy prezentuje swój kunszt w całej Europie, zawsze wzbudzając zdumienie i zachwyt.. Pokazują nam ciało, umysł i duszę -­- zjednoczone na żywo. Najlepsi chińscy artyści są częścią przedstawiania, które łączy ze sobą unikalność wspaniałych występów i daje wgląd w daleką, tajemniczą kulturę. . Wszyscy mówią o Chinach ale mało kto zna ten fascynujący kraj.  Publiczność ma okazję coraz bardziej zagłębiać się w historię i cuda Środkowego Królestwa. Z niezrównaną ciągłością i jakością Chiński Cyrk Narodowy prezentuje tę formę sztuki dużym publicznościom -­- i pozostawia niezatarte wrażenia. W tym roku, po raz pierwszy w Polsce, najlepsi akrobaci na świecie zaprezentują najnowsze Show The Grand Hong Kong Hotel.

 

Spotkanie z Agnieszką Krawczyk

Książka Agnieszki KrawczykW środę 8 marca o godzinie 18.00 Biblioteka Raczyńskich, Filia 12, ul. Arciszewskiego 27  zaprasza na spotkanie z Agnieszką Krawczyk.

Agnieszka Krawczyk jest polską pisarką, autorką popularnych powieści  charakteryzujących się dużą dozą humoru. Autorka ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim - jest magistrem filologii polskiej. Przez całe życie związana z Krakowem. Pracowała między innymi jako dziennikarka, a także redaktorka w wydawnictwach. Do tej pory wydała kilkanaście powieści, a jej książki takie, jak "Napisz na priv" zostały dobrze przyjęte zarówno przez czytelników, jak i krytyków literackich.

 

 

 

Koncert Edyty Górniak

edyta gorniak Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9 zaprasza 13 marca o godzinie 17.30 na 3. Wielka Gala Charytatywna Kobiety Kobietom, w której wystąpi ze swym koncertem Edyta Górniak.  Artystka w wyjątkowej scenerii Teatru Wielkiego zaprezentuje swoje największe przeboje w wersji akustycznej.

Gala KOBIETY KOBIETOM to inicjatywa kobiet dla kobiet. Dzięki dotychczasowym edycjom Gali udało się wesprzeć podopieczne Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Poznaniu.

 

Wierszem opowiem ci miłość - Kalina Izabela Zioła w Luboniu

Kalina Izabela ZiołaW piątek 17 marca o godzinie 17.00 Salon Poetycki Biblioteki Miejskiej w Luboniu, ul. Żabikowska, zaprasza na spotkanie z poezją miłosną poznańskiej poetki Kaliny Izabeli Zioły. Spotkanie nosi tytuł „Wierszem opowiem ci miłość”.

Bard Tomasz Bateńczuk zaśpiewa wiersze poetki we własnej kompozycji.

Kalina Izabela Zioła – poetka, tłumaczka, krytyk literacki, dziennikarka, animatorka kultury. Autorka trzynastu tomów poezji i jednej książki krytycznoliterackiej oraz tłumaczka 8 książek poetyckich z języka rosyjskiego na polski. Urodziła się i mieszka w Poznaniu. Debiutowała wierszem w Życiu Literackim w 1970 roku. Jej wiersze publikowane były w wielu czasopismach w kraju i za granicą, polskich i międzynarodowych antologiach i almanachach, a także emitowane wielokrotnie na antenie radia oraz w programach telewizyjnych. Jej twórczość tłumaczono na kilkanaście języków.

W 2012 roku ukazała się płyta zatytułowana „Magia”, zawierająca 16 piosenek z jej tekstami. Muzykę do tej poezji śpiewanej skomponował Tomasz Bateńczuk.

Członkini Związku Literatów Polskich, Klubu Literackiego „Dąbrówka” w Poznaniu, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i Światowego Stowarzyszenia Poetów „Poetas del Mundo” oraz Honorowa Członkini Związku Pisarzy Armenii i Związku Pisarzy Bułgarii.

Laureatka wielu nagród literackich krajowych i międzynarodowych.

 

Chodzę z głową w chmurach – Spotkanie z Marią Magdaleną Pocgaj

Maria Magdalena PocgajW poniedziałek  20 marca 2017 godz. 18.00 w Salonie Poetyckim Klubu Kultury POD LIPAMI na Osiedlu Pod Lipami 108 A odbędzie się spotkanie poetycko – muzyczne z Marią Magdaleną Pocgaj. Będzie to promocja jej  najnowszej książki poetyckiej „Sukienki na wieczny sen”.

Spotkanie, zatytułowane „Chodzę z głową w chmurach” poprowadzi Kalina Izabela Zioła.

Wiersze obu poetek zaśpiewa we własnej kompozycji Tomasz Bateńczuk

 

Maria Magdalena Pocgaj.

Poznanianka, z wykształcenia plastyk. Debiut literacki w 1992 roku. Autorka 15 tomików wierszy, m.in. „Na ganeczku ciszy”, „A włosy im czesał biblijny wiatr”, „Zmierzchy koronkowe”, „Na deszczu pękniętej strunie”, „Herbata z gwiazdek” oraz najnowszy „Sukienki na wieczny sen”. Tworzy teksty poetyckie do fotografii i obrazów. Pisze  felietony. Ważniejsze nagrody: Nagroda Główna w konkursie literacko-kompozytorskim „Christus natus est nobis Jubileusz 2000” w Rumii, Pierwsza i Druga Nagroda w kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu literackiego „Poeta pamięta” Kalisz 1999 i 2000, „Laur Łyny 2009” w Olsztynie, druga nagroda w Konkursie Poezji Ekologicznej Barcin 2015 i inne. Należy do Związku Literatów Polskich, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz Stowarzyszenia Twórczego im. R. Brandstaettera. Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony Pracownik Morza, odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit. Wieloletni skarbnik ZLP OP. Od  czterech lat, w trzecią niedzielę miesiąca prowadzi cykliczne spotkania w poznańskim Ogrodzie Botanicznym UAM  „Ławeczka literacka”,  wcześniej „Ogródek Poetycki”. Juror ogólnopolskich konkursów poetyckich. Wiersze publikuje w licznych almanachach, antologiach i na antenie radia. Uprawia  rysunek, fotografię, szyje lalki. Bierze udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach fotografii.

 

Balet - Jezioro Łabędzie

Teatr Wielki Poznan27 marca o godzinie 10.30 w Collegium Da Vinci - Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10 zobaczyć będzie można piękny spektakl baletowy Jezioro Łabędzie w wykonaniu tancerzy Teatru Wielkiego w Poznaniu. Kierowany jest on do wszystkich, którzy chcieli by w sposób bardzo osobisty przeżyć historię dziewczyny zamienionej w łabędzia we wzruszającej baletowej oprawie. Spektakl z uwagi na bardzo ciekawą choreografię, piękne kostiumy i proste przesłanie jest ciekawy dla dzieci i interesujący dla dorosłych. "Jezioro Łabędzie" to baletowa opowieść o dziewczynie zamienionej w łabędzia, w której zakochuje się książę. W czasie spektaklu lektor będzie wprowadzał publiczność w klimat opowieści oraz zachęcał najmłodszą część widowni do aktywnego udziału. Jednocześnie profesjonalni artyści z nutą uśmiechu zaprezentują wyjątkową technikę tańca klasycznego, przedstawiając historię najsłynniejszego baletu wszech czasów "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. 

Pin It