prelekcja23

Spotkanie z Magdą Wosik

 

Zapraszamy na spotkanie z Magdą Wosik – laureatką Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca – tekst i ilustracje

 

Już 24 czerwca o godz. 11 na żoliborskim Targu Śniadaniowym z czytelnikami spotka się Magda Wosik, zwyciężczyni (wraz z Marcinem Szczygielskim) tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca – tekst i ilustracje. Spotkanie poprowadzi Beata Jewiarz, dziennikarka i aktorka.

GROCHOWIAK26

Sopot, Warszawa, dn. 23.05.2017

INFORMACJA PRASOWA

Święto młodej sztuki nad Wisłą

Finał tegorocznej 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii odbędzie się w Muzeum nad Wisłą - filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Już 27 czerwca br., na otwartym dla szerokiej publiczności wernisażu zobaczymy prace wszystkich finalistów oraz poznamy laureatów konkursu. Na czas trwania wystawy zaplanowano również edukacyjne wydarzenia towarzyszące.

 

Wernisaż wystawy prac tegorocznych finalistów konkursu Artystyczna Podróż Hestii oraz ogłoszenie nazwisk laureatów - to dwa główne punkty gali finałowej, która odbędzie się 27 czerwca br. o godz. 19.00 w Muzeum nad Wisłą -  filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Mecenasem tej wyjątkowego w skali kraju i trwającego nieprzerwanie od 2002 roku projektu wsparcia młodych polskich twórców, jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeniowe ERGO Hestia SA, a organizatorem Fundacja Artystyczna Podróż Hestii.

final

zerwane27

Zapraszamy na spotkanie

ze Stanisławem Aleksandrem Nowakiem

– laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

w kategorii proza

 

Już 27 czerwca o godz. 18 w Stole Powszechnym z czytelnikami spotka się Stanisław Aleksander Nowak, zwycięzca tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii proza. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Masłoń, członek jury.

 

„Galicyanie” to spektakularny debiut Stanisława Aleksandra Nowaka. Powieść o losach mieszkańców Zaborowa, galicyjskiej wioski spod Rzeszowa. Na uwagę i uznanie zasługuje wierność realiom XIX wieku, ale przede wszystkim język, który sam autor nazywa „językiem galicyjskim”. Tworząc go na podstawie źródłowych zapisów, Nowak opracował słownik składający się z 13 tysięcy haseł. Pisarz pracował nad swym dziełem osiem lat. Nominowanymi w kategorii proza były również Brygida Helbig za książkę „Inna od siebie” i Aneta Prymaka-Oniszk za „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”.

ODDZIAŁ WARSZAWSKI

STOWARZYSZENIA PISARZY POLSKICH

 

zaprasza na kolejną

BIESIADĘ LITERACKĄ

 

Gośćmi będą:

 

Grzegorz Gortat

z którym o jego książce

Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo

porozmawia Wacław Holewiński

 

Krzysztof Beśka

z którym o książce Spowiedź w fotoplastikonie

będzie rozmawiała Małgorzata Karolina Piekarska

 

prof. Andrzej Tyszka

z którym o jego Aksjologii społecznej

będzie rozmawiał Piotr Müldner-Nieckowski

Miasto Stołeczne Warszawa

Fundacja Kultury Polskiej

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Staromiejski Dom Kultury

Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich

zapraszają na

 

uroczystość wręczenia  nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej

Anecie Prymaka-Oniszk

za książkę 2016 roku

w plebiscycie czytelników,

bibliotekarzy i księgarzy

Bieżeństwo 1915

Zapomniani uchodźcy

ewalczak